Kredi Kartı Borç Sorgulama ve Limit Öğrenme

Kredi Kartı Borçları

11.10.2018
89
Reklam

Günümüzde kredi kartı kullanımı gitmekte artmaktadır ve bankaların insanları kredi kartına teşvik etmek içtiği yaptığı çeşitli kampanya ve ayrıcalıklar da artmaktadır. Peki harcalarımızı kısıtlamayı biliyormuyuz? Birçok insan kredi kartını kullanımını tam bilmediği için sonrasında gelen faturalar ve ekstrelerle adeta şok geçiriyor.

Kredi kartı kullanıma dikkat!

Günümüzde bir çok kredi kartı kullanıcısı borçlarını zamanında ödeyemediği için hacizle karşı karşıya geliyor. Kredi kartını kullanırken yapılan en büyük hatada burda başlıyor, çünkü insanlar kredi kartını havadan gelen para olarak görüyor ancak fatura geldiğinde öyle olmadığı anlaşılıyor. Kredi kartı almadan önce, bütçenize göre iyi bir limit belirmeniz sizin için iyi olacaktır.

Kredi kartı borçları hacize sürüküyor.

Kredi kartı borcu yüzünden gelen hacizleri insanların dengesini alt üst edebiliyor. Hacizle karşılaşmamak için ilgili bankaya olan borcunuzu aksatmamalı ve gerekmedikce kredi kartınızı kullanmamalısınız çünkü araştımalarda karşılaşılan hacizlerin çoğu amaçsız yapılan kredi kartı harcamalarından kaynaklandığı belirlenmiştir.

Kredi Kartı borçları taksitlendirilebiliyor.

Kredi kartı borçlarınızdan dolayı bankalarla başınız dertteyse aracı firmalarla kredi kartı borçlarınızı taksitlendirebiliyorsunuz. Tabi ki onlar da kendi komisyonlarını koyuyor. Bu işlem tamamen yasaldır. Şirketler sahip olduğunuz kredi kartınızın borcunu hesaplayarak tek seferde ödüyor. Borcunuz genelde toplam 12 taksite bölünüyor ve kapalı olan kredi kartınızlada başvurabiliyorsunuz. Bu uygulamadan kredi kartınız ve kimliğinizle yararlanabiliyorsunuz.

Ayağınızı yorganınıza göre uzatın.

Uzmanlar ihtiyaç duymadıkca kredi kartı kullanılmaması gerektiğini hatta çıkarılmaması gerektiğini belirtiyor, ancak Türkiye’de her yıl kredi kartı kullanımı kendini katlamaktadır. Bankada çok kısa bir sürede çıkarabilen kartlar hemen hemen her vatandaşın cüzdanın da yer alıyor. Sadece kimlik ve öğrenci belgesi ile alınabilen öğrenci kredi kartları şehirdışında öğrenim gören gençlerin de ilgisini çekiyor. Bir çoğu ailelerinden habersiz bu işlemi yaptırıyor. Bu kartların limitleri 400 – 500 lira arasında değişebiliyor. Gençler erken yaşta kredi kartı kullanımına teşvik ediliyor. Ancak ödenmeyen borçlardan dolayı bir süre sonra icraalık olabiliyorlar.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.