Kredi Kartı Borcu Nasıl Yapılandırılır

Kredi Kartı Borcu Nasıl Yapılandırılır

Kredi kartı borcunu yapılandırmak bankaya olan anapara borcu, ve o güne kadar olan toplam tutar üzerinden yapılır. Bu tutarın bankaya peşin ödenmesi halinde ise banka belirli bir indirim uygulayabilir. Ancak yapılandırma işlemi genel olarak peşin kapatılamayan kredi kartı borcu için uygulanan bir işlemdir. Bu nedenle yapılandırmada peşin ödeme söz konusu değildir. Varlık yönetim şirketleri devredilmiş borç için bir vade ve borç tutarında indirim yapmayı tercih edebilir.

Kredi kartı borcu ödeme konusunda şirket ile yapılan iyi bir anlaşma vade süresini uzatabilir. Bankaya olan borcunuzu taksitlendirme hizmeti veren firmalar ile anlaşarak da yapılandırmış olursunuz. Aldıkları komisyon karşılığı bankaya olan borcunuzu kapatmanızı sağlayan bu firmalar borcunuzu yeni bir ödeme planı dahilinde taksitle ödemenizi sağlarlar. Ancak anlaşma karşılığı işbu firmalarada taksitleri ödeyememeniz takdirde borcunuz tekrar ilk baştaki tutara döner.

Türkiye’de gün geçtikte ” kredi kartı mağdurları ” artmaktadır. Kredi kartı borç taksitlendirme hizmeti veren şirketler bunun üzerine kurulmuştur. İnsanların bilinçsiz şekilde kullandıkları kredi kartları borçlarını zamanında ödeyemeyen insanların tek çözümü ise kredi kartı borçlarını taksitlendirmek oluyor. Bu işlem için kullanıma açık olan bir kredi kartı ile başvurmanız yeterlidir. Borcunuz yaklaşık olarak 12 eşit takside bölünmektedir. Üstelik bu işlem için kefil göstermeniz de gerekmemektedir. İsteğiniz doğrultusunda yüzyüze veya telefonda da görüşebilirsiniz. Bu işlem doğrultusunda sizden herhangi özel bilgi veya hesap bilgisi istenemez.

Unutmayın, hiçbirşey için geç değil, sıkışabilir veya işleriniz yolunda gitmeyebilir ancak önemli olan tekşey zamanında toparlanabilmektir. Kredi kartı borçlarınızı yapılandırabilir ve bütçeniz doğrultusunda ödeyebilirsiniz. Kredi kartlarınızın cüzdanınızı yakmaması için bütceniz doğrultusunda harcamalarınızı yapmalısınız. Türkiye’deki kredi kartından kaynaklanan icraalarrın genel nedeni bilinçsiz kredi kartı kullanımının sebeb olduğu belirtilmektedir.

Kullanmadığınız kredi kartlarını iptal ettirin.

Bankadan gelen teklif sonucunda kredi kartı almış olabilirsiniz, kullanmıyor sadece yanınızda bulunduruyorsunuzdur. Size lazım olmayan kredi kartlarınızı ilgili bankaları arayarak iptal ettirin. Uzmanlar kredi kartı harcamalarının bir kısmının bu yüzden gerçekleştiğini belirtmektedir. Bankaların telefon desteğine başvurarak kredi kartını iptal ettirebilirsiniz. Tek yapmanız bankanızın müşteri destek hattını tuşlamak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir